Nyhet
SJDR56678 2 210 € per månad Lägenhet uthyrning Tillgänglig nu!

Nybyggd lägenhet med 2 Sovrum till uthyrning i Esplugues, Barcelona

  • Sovrum 2
  • Badrum 2
  • Planlösning 99m²

Lägenhet uthyres i en ny utveckling i Finestrelles.

lägenhet viktigaste huvuddrag

  • Utsikt över bergen
  • Havsutsikt
  • Trädgård
  • Terrass
  • Swimming pool
  • Portvakt
  • Hiss
  • Naturligt ljus
  • Parkering
  • Utsikt över staden
  • Utsikt
  • Säkerhet
  • Panoramautsikt
  • Nybyggd
  • Nära transportmedel
  • Nära internationella skolor
  • Luftkonditionering
  • Förråd
  • Exteriör
  • Djur vänligt
  • Balkong
  • Planlösning 99m²

Vad du behöver veta om den här lägenhet

Lucas Fox presenterar denna moderna och funktionella, nybyggda lägenhet i en nybyggd byggnad i Esplugues de Llobregat för långtidsuthyrning. Denna nybyggnad består av fyra bostadshus. Alla fastigheter är rymliga och ljusa, har en stor terrass, parkeringsplats, förråd och högkvalitativa ytskikt. De är ett idealiskt alternativ för både familjer och proffs.

Denna lägenhet med 2 sovrum har en parkeringsplats. Den levereras utan möbler eller vitvaror. Den har ett luftkonditioneringssystem som använder aerotermisk energi (varm/kall) och golvvärme, för en idealisk temperatur hela tiden.

Byggnaden erbjuder gemensamma utrymmen som inkluderar en pool och stora trädgårdsområden, perfekta för att njuta av stunder av fritid och lugn.

Komplexet ligger i ett exklusivt bostadsområde, nära viktiga internationellt kända skolor, sport- och fritidscenter i området. Finestrelles erbjuder ett oslagbart läge med utmärkta förbindelser till Barcelona, bara 10 minuter bort med bil. Dessutom ligger Barcelona-El Prat flygplats bara 15-20 minuter bort.

Big Fork: Ja.

Sista kontrakt: ingen tidigare uthyrning.

Index: ej tillämpligt då det är en nykonstruktion.

Vänligen kontakta oss för mer information om denna lägenhet i en exklusiv och välansluten miljö, bara några minuter från Barcelona.

Lägenhet uthyrning

Planlösning

Bostad

  • Hall med skåp
  • Vardagsrum-matsal
  • Kökskontor
  • 2 sovrum
  • 2 kompletta badrum

Andra

  • Gemensamt område med trädgård, utomhuspool och lekplats
  • Inkluderar parkeringsplats och förråd

Esplugues de Llobregat, Barcelona: Var den här bostaden är belägen

Denna lägenhet ligger i bostadsområdet Finestrelles, i Esplugues de Llobregat, som utmärker sig för sina enfamiljshus på lugna gator och sin närhet till Barcelona. Fastigheten är mycket bra belägen, nära de internationella skolorna, sjukhuset Sant Joan de Deu, shoppingcentret Finestrelles och stadskärnan i Esplugues och Sant Just Desvern, som är känt för sina butiker och restauranger. Området har mycket goda förbindelser med kollektivtrafiken till staden Barcelona (buss, spårvagn och tunnelbana inom en snar framtid). Det erbjuder enkel tillgång till Barcelonas ut- och infartsringvägar och snabb tillgång till flygplatsen.

Fastighetens energicertifikat

Fastighetens energicertifikat A

Index R.P.LL.

No data available for this location.

SJDR56678 2 210 € per månad Lägenhet uthyrning