Såld
VAL56927 780 000 € Takvåning såld

Takvåning med 4 Sovrum med 35m² terrass till salu i El Pla del Real, Valencia

  • Sovrum 4
  • Badrum 2
  • Planlösning 177m²
  • Terrass 35m²

Charmig enplans takvåning med fri utsikt och söderläge.

takvåning viktigaste huvuddrag

  • Hiss
  • Naturligt ljus
  • Marmorgolv
  • Parkering
  • Utsikt över staden
  • Utrustat kök
  • Uppvärmning
  • Öppet kök
  • Luftkonditionering
  • Exteriör
  • Dubbla fönster
  • Planlösning 177m²
  • Konstruerat Område 177m²

Vad du behöver veta om den här takvåning

Takvåning som upptar hela våningen i byggnaden med tvärventilation och fantastisk utsikt över staden.

Med en nordostlig orientering i sovrumsdelen och en sydvästlig orientering i köks- och vardagsrumsdelen.

Från vardagsrum och kök finns utgång till en bekväm och praktisk terrass på ca 35 m2 som kommer att glädja sina invånare.
Beläget mycket nära Avenida de Aragón och Turia Gardens.

Ljuset är huvudpersonen i huset eftersom det svämmar över alla rum, särskilt köket och vardagsrummet.

Det erbjuder mycket avskildhet eftersom det inte har några grannar i samma byggnad och har en stor parkeringsplats på första våningen med tillgång med hiss.

Perfekt för en barnfamilj och speciellt designad för dem som gillar att njuta av en solig terrass.

Takvåning såld

El Pla del Real, Valencia: Var den här bostaden är belägen

Pla del Real är ett av de bästa områdena att bo i Valencia, som gränsar till Alameda och tillåter enkel in- och utresa till staden via Avenida Cataluña eller Jacinto Benavente.

Den har alla tjänster du kan önska dig bara genom att gå nerför gatan eftersom det är ett kvarter med otaliga företag av alla slag.

Med enkel anslutning till stranden via Avenida del Puerto bara 10 minuter bort.

VAL56927 780 000 € Takvåning såld