MAD54724 2 200 000 € Takvåning till salu

Excellent takvåning med 2 Sovrum med 18m² terrass till salu i Goya, Madrid

  • Sovrum 2
  • Badrum 2
  • Planlösning 142m²
  • Terrass 18m²

Utmärkt och ljus takvåning med 3 sovrum med 18 m² terrass till salu i Goya, Madrid.

takvåning viktigaste huvuddrag

  • Terrass
  • Portvakt
  • Naturligt ljus
  • Högt i tak
  • Walk-in closet
  • Utsikt över staden
  • Utrustat kök
  • Uppvärmning
  • Renoverad
  • Öppet kök
  • Luftkonditionering
  • Dubbla fönster
  • Planlösning 142m²
  • Konstruerat Område 142m²

Vad du behöver veta om den här takvåning

Lucas Fox presenterar denna underbara takvåning med en imponerande 18 m² terrass, i Goya, Madrid.

Huset är nyligen renoverat med de bästa kvaliteterna och utmärkta ytskikt. Den är fördelad i ett stort vardagsrum med ett lusthus och två yttre balkonger och det öppna köket, som är utrustat med alla avancerade apparater, som integreras i harmoni med möblerna. Å andra sidan rymmer nattområdet tre sovrum med privata badrum, gästtoalett och en liten tvättstuga.

Kvalitetsmässigt har vi gascentralvärme och luftkonditionering genom kanaler i taket, medan fastigheten erbjuder conciergeservice.

Det har ett utmärkt läge, eftersom det ligger i hjärtat av stadsdelen Goya. Likaså är denna lyxiga lägenhet mycket väl ansluten och omgiven av alla nödvändiga tjänster, såsom butiker, restauranger och stormarknader.

Tveka inte att kontakta oss för mer information och för att boka ett besök.

Takvåning till salu

Extras

  • Terrass
  • Målvakt

Planlösning

  • Vardagsrum med tre fönster
  • Matrum
  • öppet kök
  • 3 sovrum
  • 3 badrum
  • Tvätt
  • Terrasser

Goya, Madrid: Var den här bostaden är belägen

Detta hem ligger i det emblematiska Goya-kvarteret, beläget i det prestigefyllda Salamanca-distriktet, i centrala Madrid. Dess breda avenyer, som Paseo de Recoletos och Calle de Serrano, är fulla av eleganta designbutiker, gourmetrestauranger och charmiga kaféer. Det erbjuder en kosmopolitisk atmosfär, perfekt för en avkopplande promenad eller en minnesvärd kväll.

Trots sin livliga atmosfär erbjuder Goya lugna hörn för att fly stadens liv och rörelse, som lummiga trädgårdar och grönområden, som Retiroparken och Quinta de la Fuente del Berro.

Det utmärkta kollektivtrafiknätet gör att du kan ta dig runt i staden. Tunnelbanestationerna Goya, Retiro och Colón ligger bara en kort promenad bort och flera busslinjer ansluter till resten av Madrid.

Det kulturella utbudet är oöverträffat, med museer i världsklass, som Pradomuseet och Thyssen-Bornemisza-museet, inom gångavstånd. Dessutom har kvarteret teatrar, biografer och konserthus för alla smaker.

Fastighetens energicertifikat

Fastighetens energicertifikat E

MAD54724 2 200 000 € Takvåning till salu
Börja skriva ditt önskade område