Nyhet
MAD58511 3 800 000 € Lägenhet till salu

Excellent lägenhet med 3 Sovrum till salu i Jerónimos, Madrid

  • Sovrum 3
  • Badrum 4
  • Planlösning 175m²

Nyrenoverad exteriör lägenhet med 3 sovrum till salu i Jerónimos, Madrid

lägenhet viktigaste huvuddrag

  • Terrass
  • Portvakt
  • Hiss
  • Naturligt ljus
  • Högt i tak
  • Walk-in closet
  • Utsikt över staden
  • Utsikt
  • Utrustat kök
  • Uppvärmning
  • Rullstolar
  • Renoverad
  • Öppet kök
  • Öppen spis
  • Luftkonditionering
  • Inbyggda garderober
  • Förråd
  • Exteriör
  • Dubbla fönster
  • Domotiskt system
  • Balkong
  • Planlösning 175m²
  • Konstruerat Område 199m²
  • Boende yta 175m²
  • Gemensamt område 232m²

Vad du behöver veta om den här lägenhet

Lucas Fox presenterar detta spektakulära renoverade hem, cirka 232 m², i stadsdelen Jerónimos i Retiro. Huset har 3 sovrum, 3 badrum, 1 gästtoalett, ett stort vardagsrum/matsal med tillgång till en privat terrass med utsikt över Pradomuseet och den botaniska trädgården, ett fullt utrustat kök och en tvättstuga. Den har också luftkonditionering, hiss och en dörrvakt.

Bostaden levereras renoverad, möblerad och utrustad, redo att flytta in!

Huset i västerläge, som ligger på 4:e våningen, har tre rymliga sovrum med inbyggda garderober, tre kompletta badrum, ett toalettrum, ett vardagsrum/matsal med tillgång till den privata terrassen, ett utrustat kök med öppen planlösning och en tvättstuga. Dessutom har den ett förråd för ytterligare förvaring.

1950-talsbyggnaden, i perfekt skick, erbjuder alla moderna bekvämligheter, inklusive en hiss och en dörrvakt. Bostaden är utrustad med gascentralvärme, luftkonditionering och ett avancerat hemautomationssystem, vilket underlättar effektiv kontroll av hemmets klimat, belysning och andra aspekter.



Lägenhet till salu

Extras

  • Utomlands
  • Reformerad
  • Klassisk fasad
  • Terrass
  • vyer

Planlösning

  • Vardagsrum kök
  • terrass
  • toalett
  • 2 sovrum med eget badrum
  • sovrum
  • komplett badrum
  • tvättstuga

Jerónimos, Madrid: Var den här bostaden är belägen

Detta hem ligger bara några steg från Pradomuseet och den botaniska trädgården, i ett av Madrids mest ikoniska stadsdelar, känt för sitt kulturella utbud och sin lugna atmosfär. Området genomgår stora renoveringar, till exempel Casón del Buen Retiro, som kommer att integreras i Pradomuseet, vilket ytterligare förstärker platsens attraktionskraft.

Området är utmärkt anslutet till resten av staden tack vare närheten till tunnelbanestationerna Banco de España (L2) och Retiro (L2), samt flera busslinjer som erbjuder snabb och bekväm tillgång till olika delar av Madrid.

MAD58511 3 800 000 € Lägenhet till salu
Börja skriva ditt önskade område